Opis nauki w Akademii pana Kleksa
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda. Był to sygnał do pobudki. Uczniowie pana Kleksa natychmiast budzili się, ciekawi tego, czego będzie uczył ich nauczyciel.

Potem brali prysznic, z którego tryskała woda sodowa z sokiem, każdego dnia o innym smaku. Następnie ubierali się w szkolne mundurki i o wpół do szóstej schodzili do jadalni na śniadanie. O godzinie szóstej rozpoczynał się apel w gabinecie pana Kleksa. Każdy z chłopców podchodził do profesora, który całował go w czoło na dzień dobry. Po zbiórce pan Kleks odbierał od uczniów senne lusterka, w których odbijały się ich sny.

Lekcje rozpoczynały się o godzinie siódmej. Różniły się od zajęć, które odbywały się w innych szkołach, a pan Kleks nauczał wyłącznie tego, co było ciekawe i zabawne, dzięki czemu jego uczniowie uczyli się chętniej niż gdzie indziej. Na lekcji kleksografii uczyli się obchodzenia z atramentem. Nauka polegała na robieniu dużych kleksów na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano różne historie z powstałych w ten sposób obrazków. Po lekcji kleksografii chłopcy uczyli się przędzenia liter. Pan Kleks pokazał im, w jaki sposób należy rozplątywać litery i łączyć je w długie nitki, które nawijali na szpulki. Po przędzeniu liter w książkach pozostawały puste stronice. Pan Kleks zamierzał wkrótce nauczyć chłopców czytania książek ze szpulek, co znacznie przyspieszało czytanie i nie męczyło wzroku.

Po lekcji przędzenia liter chłopcy udali się do szpitala chorych sprzętów, gdzie mieli nauczyć się leczenia zniszczonych przedmiotów. Pan Kleks dokładnie opukał chory stół, zmierzył mu puls i natarł go specjalną maścią. Przez cały czas przemawiał do niego z czułością. W podobny sposób uleczył starą, skrzypiącą szafę, rozbite lustro i zepsuty zegar. Po zajęciach w szpitalu chłopcy pobiegli na boisko, gdzie odbyła się lekcja geografii, prowadzona przez Mateusza. Lekcja ta polegała na grze piłką, zrobioną z globusa i przypominała piłkę nożną. Każdy, kto kopnął piłkę, musiał wymienić nazwę geograficzną miasta, rzeki lub góry, w którą uderzył czubkiem buta.

10 zdań, które pomogą Ci zatrzymać chłopaka przy sobie!                               
trajkotki.pl                                                    
                                                                                                   
strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie „Akademii pana Kleksa” w pigułce
2  Opis przygody Adasia w psim raju
3  Adaś Niezgódka - charakterystykaKomentarze
artykuł / utwór: Opis nauki w Akademii pana Kleksa


  • Akademia pana Kleksa jest bardzo ciekawa ponieważ można się dowiedzieć dużo różnych interesujących rzeczy np.: Kleksografia polega na tym że brali kartki na jednej coś rysowali a na drugiej się to odbijało. Przędzenie liter na tym że wyjmowali z książki litery i zaplątywali je na szpółkę, z tego powstawały wyrazy.
    JULJA (juljan1311 {at} gmail.com)

  • ludzie czytajcie to bo aż dech zapiera ludzie ten gosciu to nałkowec chyba?????//???????????????????????????? ??????????????????????????????przetajcie to w rapie bo inaczej się nieda
    zuzicaek (kasia.zkot {at} wp.pl)

  • kolego/żanko to co napisałeś musiało ci zając dużo czasu to byo i jest super mówie ci pewnie zostajesz same szustki w szkole o ile chodzisz do szkoły .gdy to zobaczyłam az mi decz zaparło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!11
    zuziczek (kasia.zkot {at} wp.pl)Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 

Tagi: