Streszczenie „Akademii pana Kleksa” w pigułce
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nieoczekiwanie zjawił się fryzjer Filip i oskarżył pana Kleksa o zniszczenie jego wynalazku. Rozgniewany mężczyzna zaczął ścinać brzytwą płomyki świec, palących się na choince i zapanowała ciemność. Zasmucony Adaś dostrzegł kolegów, opuszczających Akademię. Usiadł na ławeczce przed szkołą i ujrzał zbliżającego się do niego pana Kleksa. potem wszystko zaczęło się zmniejszać i chłopiec zasnął. Kiedy przebudził się, znajdował się w pokoju, a gmach Akademii zamienił się w klatkę, w której siedział Mateusz.

Na podłodze stał maleńki pan Kleks, którego Adaś wziął na ręce. Usłyszał słowa pożegnania i profesor zaczął zmniejszać się, aż przemienił się w guzik. Wówczas szpak chwycił guzik i zmienił się w starszego pana. Nieznajomy wyjaśnił Niezgódce, że nie jest księciem, lecz autorem bajki o Akademii pana Kleksa.

Udostępnij

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 -  - 6 - 


  Dowiedz się więcej
1  Ambroży Kleks - charakterystyka
2  Opowieść o Akademii pana Kleksa - główny wątek powieści
3  Ciekawostki o powieści Akademia pana KleksaKomentarze
artykuł / utwór: Streszczenie „Akademii pana Kleksa” w pigułce


  • Tak się zabierałam do przeczytania książki i przeczytałam tylko jeden rozdział... Jak dobrze , że jest internet!!! Kiedy mam 1-3 dni na przeczytanie lektury , wolę się zająć streszczeniem.NIe czaję - po co pisać pareset stron księżki , skoro można w 5-ciu upchnąć wszystko???
    Jula (oliwia.sip {at} gg.pl)


Tagi: