Lektury   •   Analizy i interpretacje wierszy   •   Motywy literackie   •   Epoki                                                                                                          

Streszczenie „Akademii pana Kleksa” w pigułce

Tego dnia, kiedy naśladując pana Kleksa nabrał powietrza w usta, zdołał unieść się w powietrze i nie potrafiąc kontrolować lotu zaczął wznosić się coraz wyżej. Wkrótce miasto zniknęło mu z oczu i zmęczony zasnął. Nagle poczuł, że o coś uderzył i ujrzał przed sobą mur. Okazało się, że dotarł do psiego raju, do którego trafiały po śmierci psy w nagrodę za wierną służbę ludziom. Odnalazł tam swego mopsa, Reksa, który ugościł go w swym domku.

Chłopiec w towarzystwie Reksa zwiedził niezwykłą krainę i widział ulicę Dręczycieli, na którą podczas snu trafiali chłopcy, którzy krzywdzili swoje psy. Po dwunastu dniach pobytu w psim raju Adaś zaczął tęsknić za Akademią i kolegami. Nieoczekiwanie zjawił się Mateusz z listem od pana Kleksa, w którym profesor udzielił chłopcu wskazówek jak ma pokierować swym lotem, aby wrócić na ziemię. Po powrocie do Akademii Adaś obiecał, że już nigdy nie będzie latał.
- klp.pl bez reklam, 30 dni tylko 1,23 zł. Zamów teraz!

Innego dnia pan Kleks zabrał swych uczniów do fabryki dziur i dziurek, w której powitał ich inżynier Kopeć. Fabryka mieściła się w dwunastu dużych budynkach o przezroczystych murach i szklanych dachach. W każdym produkowano różne rodzaje dziur i dziurek, które następnie były kontrolowane i pakowane. Do Akademii chłopcy wrócili późnym wieczorem, gdzie czekała na nich niemiła niespodzianka. We wszystkich pomieszczeniach latały chmary much i nic nie było w stanie ich przepędzić.

Pan Kleks powiększył za pomocą pompki pająka, lecz po jakimś czasie pająk wrócił do swych naturalnych rozmiarów, a muchy rozszarpały go. W końcu pan Kleks wymyślił specjalną muchołapkę, dodając do wody z mydłem klej i robiąc z tego specyfiku bańki mydlane, do których przyklejały się natarczywe owady. Po zwycięskiej walce z muchami chłopcy odkryli, że w gabinecie profesora śpi fryzjer Filip, który zaopatrywał pana Kleksa w piegi. Po bardzo nieprzyjemnej rozmowie z gościem profesor zasmucił się i poprosił chłopców, aby wstawili do sypialni dwa dodatkowe łóżka, ponieważ w najbliższych dniach w szkole mieli zjawić się nowi uczniowie.

Od tego dnia pan Kleks zaczął się zmieniać. Stracił zupełnie humor, stał się roztargniony i stopniowo zmniejszał się. Przygnębieni uczniowie snuli się po Akademii, nie mogąc znaleźć dla siebie zajęcia. Pewnej niedzieli Adaś udał się nad staw i ujrzał dziwne zjawisko. W sadzawce nie było wody, a wszystkie żyjące w niej raki i żaby wyruszyły na poszukiwanie nowego schronienia. Prowadziła je Królewna Żabka, która poprosiła Niezgódkę o oddanie złotego kluczyka, aby mogła wyprowadzić swoich podwładnych do innej bajki.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 -  - 6 - 
autor:

Dorota Blednicka -Drukuj  Wersja do druku     Wyślij  Wyślij znajomemu   Wyślij Popraw/rozbuduj artykuł
Komentarze
artykuł / utwór: Streszczenie „Akademii pana Kleksa” w pigułce  • Streszczenie „Akademii pana Kleksa” w pigułce - Jula (oliwia.sip {at} gg.pl)
    Tak się zabierałam do przeczytania książki i przeczytałam tylko jeden rozdział... Jak dobrze , że jest internet!!! Kiedy mam 1-3 dni na przeczytanie lektury , wolę się zająć streszczeniem.NIe czaję - po co pisać pareset stron księżki , skoro można w 5-ciu upchnąć wszystko???
Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 

Tagi:
Akademia Pana Kleksa - studia, matura, korepetycje i konsultacje on-line

Matura i studia z klp.pl. Zobacz inne serwisy Kulturalnej Polski
reklama, kontakt - Polityka cookies